Uniwersalne i indywidualne produkty

Produkty pod zamówienie

Procesy produkcyjnie mogą przebiegać w różny sposób, zależnie od sposobu dotarcia do poszczególnych odbiorców. Z jednej strony, można tworzyć produkty pod konkretne zamówienie. Powstają wtedy efekty stworzone  na miarę, w takim kształcie, ilości i wielkości, jak to zostało sprecyzowane przez klienta.

Z drugiej strony tworzy się ogrom produktów dostępnych później w powszechnej sprzedaży. Ma się wtedy do czynienia z produktami o różnym kształcie ostatecznym, ale jednak dostępnymi dla każdego i powtarzalnymi. Formy do tworzyw sztucznych zapewniają jedną i drugą możliwość. Tworzone są przez to zarówno dość uniwersalne produkty w dużej ilości, które trafią głównie do prywatnych odbiorców, jak i zamówienia indywidualne.

Zastosowana kolorystyka

W przypadku tych drugich, ma się pełen wpływ nawet na zastosowaną i ostateczną kolorystykę. Uniwersalne produkty wykonywane z tworzyw sztucznych nie są wcale mniej atrakcyjne. Mamy tutaj do czynienia z bardzo bogatą ofertą co do kształtów i kolorów. Producenci dbają właśnie o wspomnianą atrakcyjność, dzięki czemu cieszą się one większym zainteresowaniem odbiorców.

Widać, że projektanci mają tutaj naprawdę dużą kreatywność i wyobraźnię w tworzeniu form, za sprawą których to przebiega. Mogą także zdecydować się na zakup różnorodnych produktów, co jest dużym ułatwieniem przy kompletowaniu określonych materiałów.