Przykładowe projekty domów tanich w budowie

projekty domów tanich w budowie

Zamierzając rozpocząć budowę domu, trzeba wyposażyć się w odpowiedni projekt. Możemy zlecić to zadanie, aby wykonał dla nas indywidualne architekt, lub możemy skorzystać z gotowych już projektów, które są sprzedawane przez specjalizujące się w tym firmy. Wśród oferowanych projektów, znajdziemy także takie na domy tanie w budowie. Mogą się one okazać idealnym rozwiązaniem, gdy planujemy budowę mniejszych obiektów. 

Projekty domów takich w budowie

Wśród projektów na tanie domy znajdziemy, głównie kilka propozycji na domy jednorodzinne. Wybór jest i dość spory, wiec każdy znajdzie coś idealnie dla siebie. Sprzedawane projekty, jakie można nabyć, najczęściej umożliwiają budowę domów parterowych z dachem dwuspadowym lub czterospadowym.

Dostępne są także projekty domków z poddaszem użytkowym lub z poddaszem do późniejszego zagospodarowania. Projekty tanich domów w budowie różnią się od siebie wymiarami oraz bryłami, jakie proponują architekci.

Dla kogo są zaprojektowane takie domy?

Domy tanie w budowie są również banalnie proste w budowie. Projektanci najczęściej korzystają w nich ze standardowych i sprawdzonych rozwiązań, które gwarantują przyszłym mieszkańcom jak najlepsze wykorzystanie domu postawionego na niedużej powierzchni.

Takie domy są stworzone z myślą o wszystkich, którzy chcą wybudować dom w oszczędny sposób, jednocześnie pamiętając o wygodzie i funkcjonalności. Projekty tanich domów umożliwiają zbudowanie budynku za gotówkę, bez konieczności zaciągania kredytów.

Koszty budowy taniego domu

Największy wpływ na kształtowanie się kosztów przy takich domach ma rozmiar fundamentów, bryła dachu oraz powierzchnia użytkowa. Bardziej skomplikowana bryła samego budynku wymaga bardziej wymagających fundamentów i dachów. Dlatego cena rośnie wraz z fantazją projektu. Tanie domy nie musza być jednak nudne i proste.

Wystarczy dodanie kilku drobnych detali, a całość nabiera ciekawego designu. Proste w budowie domy uwielbiane są szczególne przez inwestorów za ich ekonomiczność i praktyczność. Można praktycznie zbudować niewielkim kosztem budynek w dowolnym stylu architektonicznym. To najlepsze rozwiązanie dla osób niechcących popadać w duże koszty.