Prace na wysokości Poznań – kiedy warto zlecić?

prace na wysokościach Poznań

W ostatnim czasie coraz popularniejsze stały się panele fotowoltaiczne. Nie ma w tym niczego dziwnego – są przede wszystkim ekologiczne, ale również pozwalają pozyskać energię. Większość myśli jednak, że wystarczy je zamontować, a następnie poczekać na słoneczne dni. Nic bardziej mylnego. Do odpowiedniego działania potrzebują regularnej konserwacji, która często jest problematyczna, ponieważ zazwyczaj panele zamontowane są wysoko, np. na dachach. Nasza firma wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i zajmuje się także pracami na wysokości przy czyszczeniu paneli fotowoltaicznych.

Po co to robić?

Panele należy czyścić przede wszystkim ze względu na ich wydajność. Badania pokazują, że regularne czyszczenie urządzenia sprawia, że te działa o około 15-20% wydajniej. Przy braku konserwacji w najgorszym razie lampy mogą ulec zniszczeniu. W tym przypadku należy pamiętać, że większość producentów i dostawców uznaje gwarancje tylko w wtedy, gdy odpowiednio je konserwowaliśmy.  Ich regularne czyszczenie może więc uchronić nas także przed dodatkowymi kosztami.

Jak konserwować?

W większości przypadków wystarczy, aby panele były regularnie myte. Nie jest to jednak takie proste jak się wydaje. Przede wszystkim musimy pamiętać, że wykonując prace na wysokościach ryzykujemy swoim zdrowiem, a nawet życie.

Dodatkowo dokładne usunięcie wszelkiego rodzaju zabrudzeń, a także nie uszkodzenie przy tym lamp wymaga specjalistycznego sprzętu, doświadczenia i wiedzy. Mimo tego, że prace wykonujemy na wysokościach dochowujemy pełnej staranności, aby wykonana przez nas usługa przywróciła urządzenie do pełnej funkcjonalności.

Prace na wysokości Poznań – Jak to robimy?

Pracując na wysokościach przy czyszczeniu lamp nigdy nie używamy myjek ciśnieniowych – urządzenia są zbyt delikatne. Dodatkowo zawsze używamy dedykowanych środków do czyszczenia paneli co zapewnia, że nie zostaną uszkodzone. Co najważniejsze, swoje zadania wykonujemy o określonych porach dnia.

Zazwyczaj prace na wysokości zaczynamy w okresie wieczornym. Pozwala to uniknąć dodatkowego nagrzewania się paneli, co może skutkować ich przegrzaniem i zepsuciem.
Jeśli chcesz, aby Twoja fotowoltaika działała w 100% wydajnie – zadzwoń do nas!

Prace na wysokości Poznań – zobacz ofertę: http://mycie24.pl/prace-na-wysokosciach-poznan.html