Mięso burgerowe – jakie wybrać?

mięso z jelenia na burgery

Burger jest potrawą, która choć niejednokrotnie kojarzy się z żywnością typu fast food, jest doceniana przez miłośników dań mięsnych. Restauratorzy i kucharze dostrzegają z burgerze danie idealne do samodzielnego dopracowania i wykreowania niepowtarzalnych autorskich smaków, zaś smakosze zauważają, że burger może być nie tylko smaczny i szybki do przygotowania, lecz także zdrowy dzięki dodaniu dużej ilości warzyw i przypraw o prozdrowotnym działaniu. Jedni i drudzy mają jednak na uwadze jeszcze jeden czynnik, który może zagwarantować sukces przyrządzenia potrawy o doskonałych walorach smakowych i wysokiej jakości – jest to wybór odpowiedniego rodzaju mięsa.

Jakie mięso na burgery?

Do burgerów najodpowiedniejsze są rostbef, antrykot, łopatka oraz ich mieszkanki w odpowiednich proporcjach. Co oczywiste, wołowina na burgery musi mieć odpowiednią jakość, czyli pochodzić od zaufanych i sprawdzonych dostawców. Wówczas śmiało można eksperymentować z mieszkankami wielu części mięsa wołowego tworząc unikalny smak mięsa burgerowego.

Warto postawić również na gotowe mięso burgerowe premium, które charakteryzuje się wysoką jakością i odpowiednio dobranym składem. Przy wyborze składników burgera, warto dokonać analizy trzech rodzajów wołowiny na burgery, które pojedynczo lub w mieszance o różnych proporcjach, dobrze sprawdzają się jako mięso burgerowe:

Rostbef

Rostbef wołowy (rozbratel) określany jest mianem jednej z najszlachetniejszych części wołowiny. Jest to część mięsa, która jest twarda i zbita, nie jest przerośnięta tłuszczem. Po obróbce termicznej mięso jest soczyste, kruche i łagodne w smaku. Mięso burgerowe premium z zawartością tej części wołowiny ma zwartą strukturę i idealnie pasuje do burgerów przyrządzanych z delikatnie słodkimi nutami smakowymi.

Antrykot

Jest to część mięsa wołowego, która bardzo dobrze nadaje się do smażenia i grillowania. Mięso jest twarde i zbite, łatwo da się zatem kroić w równe kawałki. Antrykot podobnie jak rostbef jest chudą częścią, dlatego świetnie sprawdza się jako wołowina na burgery. Proporcje tłuszczu i mięsa są równe, przez co smak mięsa pozostaje wyrazisty.

Łopatka

Łopatka wołowa jest jedną z najchętniej kupowanych części wołowiny. Jest to mięso chude, podobnie jak rostbef i antrykot, dlatego do burgerów nadaje się zarówno w kawałku, jak i w mieszance mięsa burgerowego. Bardzo często jest siekana lub mielona że względu na to, że jest odrobinę bardziej miękka niż rozbratel i antrykot. Przyprawy korzenne dodane do zmielonej lub drobno posiekanej łopatki świetnie wydobywają smak mięsa wołowego. Łopatka jest częścią mięsa najczęściej wykorzystywaną do mieszanek burgerowych.

Mięso wołowe idealnie nadaje się do burgerów ze względu na swoje walory smakowe oraz właściwości zdrowotne. Nie należy zapominać, że jest bogate w proteiny, żelazo i fosfor niezbędny do utrzymania zdrowia kości. Dla urozmaicenia smaku burgerów warto sięgać po wysokiej jakości mięso burgerowe premium, czyli mieszanki ze starannie dobranymi proporcjami różnych części mięsa wołowego.

Ostatnio popularna jeśli chodzi o burgery staje się również dziczyzna. Mięso burgerowe z jelenia znajdziesz w sklepie: https://szledaki.pl/sklep/burgery-z-jelenia/