Makijaż permanentny – sprzęt stosowany w kosmetyce i medycynie estetycznej

makijaż permanentny sprzęt

Na wykonanie precyzyjnego makijażu każda kobieta poświęca rano sporo czasu. Używanie zwykłych kosmetyków wiąże się najczęściej z koniecznością dokonywania korekty podczas dnia. Trzeba uzupełnić na ustach warstwę szminki po posiłku albo usunąć rozmazany tusz z rzęs po ćwiczeniach wysiłkowych lub kąpieli w basenie. Tych niedogodności da się uniknąć poprzez zastosowanie trwałego makijażu, utrzymującego się w niezmienionym stanie przez dłuższy czas.

Makijaż permanentny – Estetyka i wygoda

Podkreślenie naturalnej urody za pomocą makijażu permanentnego dodaje kobiecie poczucia pewności siebie. Szczególnie w sytuacjach wymagających dobrej prezencji z racji wykonywanego zawodu. Trwały makijaż nie wymaga stałego kontrolowania swojego wyglądu. Można więc bez obaw koncentrować się na rozlicznych obowiązkach.

Stosowane w kosmetyce urządzenia do makijażu permanentnego gwarantują precyzję rysunku brwi i powiek. Szczególnie efektowne jest podkreślenie zarysu ust i wypełnienie warg kolorem. Nakładany pigment rozprowadzany jest równomiernie na odpowiednie fragmenty skóry. Dzięki temu korekta wyglądu jest bliska naturalności.

Profesjonalne urządzenia do makijażu permanentnego – Bezpieczeństwo zabiegu i trwałość efektów

Naturalny pigment wprowadzany jest pod powierzchnię naskórka. W gabinecie, który wykonuje makijaż permanentny sprzęt jest zawsze sterylny. Ten zabieg kosmetyczny jest całkowicie bezpieczny również ze względu na używanie nietoksycznego barwnika. Urządzenia do makijażu permanentnego wykorzystują do nakłuć bardzo cienkie igły, zatem zabieg jest prawie bezbolesny. W razie potrzeby można zastosować lekkie znieczulenie miejscowe.

Trwałość makijażu permanentnego zależy od wieku i rodzaju cery. Wpływ ma też odpowiednie nawilżenie i unikanie silnej ekspozycji na słońce. Niezależnie od tych czynników pigmentacja utrzymuje się co najmniej przez rok. Przy odpowiedniej pielęgnacji efekty mogą pozostać nawet do 3 lat.

Pigmentacja medyczna

Przewidziany na makijaż permanentny sprzęt służy również do wykonywania zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Za jego pomocą można usuwać z powierzchni skóry przebarwienia i niewielkie blizny. Nowoczesne urządzenia do makijażu permanentnego sprawiają, że zabiegi te są bezkrwawe i mało inwazyjne. Poprzez korektę niedoskonałości pacjent uzyskuje znaczną poprawę swojego wizerunku, a co za tym idzie lepsze samopoczucie na co dzień.