Kukurydza na kiszonkę i inne nasiona

Kukurydza kiszonke

Kukurydza na kiszonkę

Kukurydza to jedna z najpopularniejszych upraw na ziemi. Stanowi podstawę żywieniową wielu ludzi i zwierząt. Kukurydza może mieć jednak różnie przeznaczenie. Kiszonka powstająca z ziaren kukurydzy jest ważnym elementem w hodowli bydła mlecznego. Zawiera ona bowiem bardzo dużo składników odżywczych, dzięki czemu można nią zastąpić w jakimś stopniu standardowe pasze dla krów.

Kukurydza, która jest uprawiana na kiszonkę, musi charakteryzować się kilkoma rzeczami. Przede wszystkim musi dawać wysoki i powinna zawierać duża zawartość skrobi. Odmiany nasion kukurydzy stosowanej na kiszonkę, przeważnie nie posiadają wysokich wymagań wobec gleby. Można sadzić je praktycznie z dobrymi efektami na każdym rodzaju gleby.

Parametry odmian kukurydzy na kiszonkę

Kukurydza kiszonkeKukurydza z nasion na kiszonkę posiada kilka ważnych parametrów, które trzeba brać pod uwagę. Ważnym aspektem przy tego rodzaju kukurydzy jest wczesność odmiany. Ma ona zapewnić fazę późnowoskową w momencie zbiorów. Dzięki dobrej wczesności rośliny, rolnicy mogą dokładnie ustalić sobie terminy zbiorów.

Dzięki wczesnym zbiorom kukurydzy z pola istnieje szansa na wysianie na nim jeszcze tego samego roku nasion zbóż ozimych. Kupując nasiona kukurydzy na kiszonkę, dobrze jest wziąć pod uwagę region, w którym będzie uprawiana. Dzięki temu lepiej dobierzesz nasiona i otrzymasz obfitsze plony.

Ziarno kukurydzy na kiszonkę

Dobierając nasiona kukurydzy, która będzie przeznaczona na kiszonkę, należy kierować się wysokością plonu. Kukurydza na kiszonkę https://polskieziarno.pl/nasiona/ musi bowiem dawać wysoki plon. Ziarna dostępne w sklepie polskie ziarno są przebadane i przetestowane. Dają bardzo dobre plony na wielu rodzajach gleby. Kupując więc ekologiczne ziarna kukurydzy, masz pewność, że otrzymasz zdrowe plony. Są one odporne na wiele chorób i szkodników.

Ich uprawa jest łatwa. Wybierając ziarna kukurydzy na kiszonkę, należy kierować się plonem suchej masy. Najlepiej jest gdy plon z suchej masy wynosi około 30 – 35%. Odpowiednie zapewnienie suchej masy w plonie można zapewnić przez ścięcie plonów w odpowiednim momencie. Kiszonka dla zwierząt jest lepsza, gdy plony zawierają większą ilość kolb.