Karuzele interaktywne – dlaczego warto?

karuzela dla niemowląt

Wielu rodziców codziennie mierzy się z wyzwaniem, jakim jest usypianie niemowlaka. Biorąc pod uwagę fakt, że niemowlęta powinny spać nawet 16 godzin na dobę, mogłoby się wydawać to bardzo proste. W rzeczywistości jednak mały człowiek wielokrotnie budzi się, ponieważ potrzebuje, aby zaspokajać jego potrzeby fizjologiczne lub zwyczajnie potrzebuje bliskości rodzica. Pomocą w zabawieniu maluszka może być karuzela dla dziecka.

Karuzela do łóżeczka – czym jest?

Podstawowa karuzela jest konstrukcją, która jest mocowana do łóżeczka. Posiada obracające się elementy, do których zwykle przyczepione są elementy mające za zadanie zwrócić uwagę dziecka, np. motylki, gwiazdki, misie itd.

Karuzela do łóżeczka poza pomocą w usypianiu dziecka może być wykorzystywana również w celu zajęcia jego uwagi. Dzięki możliwości umieszczenia jej nad głową malucha dziecko może obserwować obracające się elementy.

Karuzele interaktywne – przykładowe modele

Poza podstawowymi karuzelami, dostępne są również karuzele interaktywne. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że poza spełnianiem swojej podstawowej funkcji, zapewniają maluchowi rozrywkę w postaci kilku nagranych melodii. Karuzela obraca się i jednocześnie cieszy ciekawymi utworami, absorbując uwagę dziecka.

Karuzele dziecięce mogą być również wyposażone w projektor. Poza kręcącymi się zabawkami karuzela z projektorem ma możliwość wyświetlania obrazów na baldachimie karuzeli, dzięki czemu wzbudza większe zainteresowanie dziecka. Jednocześnie posiada kilka kategorii muzycznych z różnymi melodiami, co wspomaga stymulację i rozwój zmysłów u niemowlaka.

Ciekawe jest to, że wraz ze wzrostem dziecka, taka karuzela może zmienić swoją funkcję i działać jako projektor z możliwością wyświetlania obrazu na suficie. Oznacza to, że jej żywotność nie kończy się wraz z zakończeniem okresu niemowlęcego. Dzięki wielu melodiom i funkcji projektora może być wykorzystywana nawet przez starsze dzieci. Dodatkowo zazwyczaj karuzela  projektorem ma opcję wyświetlenia gwieździstego nieba, przez co może być wykorzystywana jako lampka nocna – np. przy zasypianiu starszego dziecka przy kojącej melodii, kołyszącej do snu.