Foteliki samochodowe do 36 kg – jak wybrać?

foteliki samochodowe do 36 kg

Foteliki samochodowe do 36 kg – najważniejsze informacje

Powszechnie wiadomo, że dzieci powinny być zwrócone twarzą do tyłu pojazdu do ukończenia drugiego roku życia. Foteliki samochodowe służą bezpieczeństwu dziecka. Aby poznać wymagania dotyczące wzrostu i wagi fotelików samochodowych zwróconych przodem do kierunku jazdy. Głównym systemem bezpiecznego przytrzymywania pasażerów w pojazdach są pasy bezpieczeństwa.

Jednak pasy bezpieczeństwa nie pasują prawidłowo do dzieci i w ogóle nie pasują do niemowląt. Oznacza to, że są mniej skuteczne w ochronie dzieci, a w niektórych okolicznościach mogą nawet spowodować obrażenia. Foteliki samochodowe dla dzieci działają poprzez krępowanie dzieci w przypadku kolizji. Ważne jest również, aby pamiętać, że nawet po tym, jak dziecko wyrośnie z fotelika samochodowego skierowanego przodem do kierunku jazdy, powinno nadal używać fotelika podwyższającego, aby upewnić się, że system pasów bezpieczeństwa w samochodzie pasuje do niego prawidłowo.

Czym charakteryzuje się fotelik przodem do kierunku jazdy?

Fotelik samochodowy skierowany przodem do kierunku jazdy to rodzaj urządzenia przytrzymującego dla dzieci, które jest używane, gdy waga lub wzrost dziecka przekracza limity fotelika samochodowego zwróconego tyłem do kierunku jazdy. Fotelik samochodowy skierowany przodem do kierunku jazdy będzie miał paski i uprząż, aby utrzymać dziecko na miejscu podczas wypadku. Ważne jest, aby zapoznać się z instrukcją obsługi pojazdu, a także szczegółowymi instrukcjami dotyczącymi fotelika samochodowego, który zdecydujesz się kupić, zainstalować i używać.

Fotelik samochodowy do 36 kg skierowany przodem do kierunku jazdy ma wysokie oparcia, które pomagają podtrzymywać głowę i szyję dziecka podczas wypadków, w których pojazdy przewracają się lub zostają potrącone przez inne samochody. Służy również jako ochrona podczas tylnego końca innego pojazdu, co może powodować urazy kręgosłupa szyjnego zarówno u dzieci, jak i dorosłych! Foteliki samochodowe zwrócone przodem do kierunku jazdy przeszły rygorystyczne federalne normy bezpieczeństwa, dzięki czemu wiesz, że są bezpieczne w użyciu podczas transportu maluchów po mieście.