Co potrafi urządzenie laser diodowy

urządzenie

Laseroterapia, mimo że kosztowna, jest obecnie najbardziej skuteczną i popularną formą usuwania owłosienia. Szacuje się, że utrzymuje się nawet 1.5 roku po skończonej serii (4-8 zabiegów). Podczas takiej depilacji usuwane są mieszki włosowe (oraz znajdujące się w nich cebulki), które są odpowiedzialne za wzrost włosa. Wzrost włosa dzieli się na trzy fazy i tylko podczas jednej z nich (anagenu) można trwale usunąć owłosienie wiązką promieniowania laserowego. Do depilacji laserowej używa się urządzeń IPL, jednak ostatnio są one zastępowane laserami diodowymi.

Czym jest urządzenie laser diodowy i jakie jest jego działanie?

Laser półprzewodnikowy (inaczej diodowy) to laser, którego obszarem czynnym jest półprzewodnik. Pierwsze tego typu urządzenia powstały już w 1962r. Emituje on światło o długości fali od 630 nm do 980 nm (zakres bliskiej podczerwieni). Wyróżnia się lasery diodowe małej i dużej mocy. Pierwsze wykorzystuje się w dermatologii i fizykoterapii a drugie w drobnych zabiegach dermatochirurgicznych. Fale działają bezpośrednio na włos i jego barwnik, dzięki czemu nie szkodzą skórze wokół niego.

Czym różni się urządzenie laser diodowy od urządzeń IPL?

Podstawową różnicą, jaka dzieli laser diodowy od IPL jest skuteczność wykonywanych zabiegów. Laser diodowy usuwa owłosienie na zawsze – po kilkakrotnej depilacji (4-8 powtórzeń) włosy mogą odrastać, jednak nigdy nie wrócą do stanu sprzed laseroterapii. Natomiast depilacja urządzeniem IPL wykonana musi zostać kilka razy a i tak po kilku latach włosy mogą odrosnąć. Ponadto urządzenia IPL emitują fale o różnej długości, które podrażnić mogą okoliczne tkanki. Tym, co łączy obydwie metody usuwania owłosienia, jest bolesność – zarówno zabiegi przy użyciu urządzenia IPL jak i lasera diodowego mogą być bolesne, wszystko zależy jednak przede wszystkim od wrażliwości pacjenta na ból.

Cena zabiegu przy użyciu urządzenia lasera diodowego

Takie zabiegi wykonywane są wyłącznie w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Koszt jednego zabiegu waha się od 200 do 550zł i zależy między innymi od miejsca, które chcemy poddać depilacji. Depilacja laserem diodowym jest obecnie najlepszą znaną metodą trwałego usuwania owłosienia. Jest to bardzo zaawansowany i wyspecjalizowany sprzęt kosmetyczny. Najlepsze efekty depilacji osiągają pacjenci, którzy mają jasną karnację i ciemne włosy. Przy takim połączeniu można bezpieczniej wykonać zabieg laserem diodowym bez ryzyka powikłań niż w przypadku skór ciemniejszych. Co bardzo ważne – po wykonanym zabiegu pacjent nie musi przechodzić żadnej rekonwalescencji.

Zobacz urządzenie laser diodowy na: https://medikapoland.pl/pl/18-lasery-diodowe-kombajny